Wydanie książki krok po kroku

Wydanie książki krok po kroku

Wiele osób marzy o wydaniu własnej książki, ale nie każdy wie, że w gruncie rzeczy jest to prostsze, niż się wydaje. Oczywiście postawą jest odpowiednie rozeznanie i zgromadzenie niezbędnej wiedzy i informacji dotyczących całego procesu wydawniczego. To sprawi, że kolejne kroki będą już dużo łatwiejsze. Podpowiadamy więc od czego zacząć i, w jaki sposób cały czas się rozwijać.

Nie wiesz, gdzie wydać książkę? Sprawdź te rozwiązania

Jedną z podstawowych kwestii, która blokuje młodego twórcę przed publikacją, jest właśnie obawa o to, że nie znajdzie nikogo, kto byłby zainteresowany jej wydaniem. Dobra i jednocześnie zła wiadomość jest taka, że jest to problem wielu debiutujących pisarzy. Niestety wydawnictwa standardowe nie zawsze zainteresowane są promowaniem osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę. Głównie dlatego, że nie widzą, czy zyski będą im się kalkulować. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wydać książkę, weź pod uwagę zyskujące na coraz większej popularności, rozwiązanie selfpublishing. To świetny sposób na to, aby wydać swoją książkę na własnych zasadach i mieć nad tym pełną kontrolę, ponieważ nie musisz martwić się sztywnymi zasadami wydawnictwa i swoje dzieło możesz promować tak, jak lubisz, a dodatkowo cieszyć się pełnym zyskiem.

Książka klasyczna, czy może jednak ebook?

A może w ogóle planujesz rozwijać się głównie w internecie? Jeśli tak, sprawdź koniecznie możliwości związane z wydaniem ebooka. Wiele osób uważa, że jest to o wiele lepsza opcja na to, aby dotrzeć do współczesnych odbiorców. Aby wydać własnego ebooka, tak naprawdę nie musisz uzależniać się od innych osób, ponieważ cały proces poprowadzisz samodzielnie. Jeśli jednak to twój pierwszy raz i nie czujesz się w tej kwestii w 100% pewnie, na pewno pomogą ci wydawnictwa ebooków. Poprowadzą cię one od początku do końca, przez cały proces, pomogą więc z korektą, doborem okładki i zamieszczą ebooka na stronie swojego wydawnictwa. W zamian musisz jednak rozliczać się z nimi z ustalonego procenta.

Wysyłka książek za granicę. Jak zrobić to szybko i bez problemów?

A może chcesz wysłać swoją wydaną już książkę za granicę, na przykład do swoich zagranicznych czytelników, czy do rodziny? W takim przypadku koniecznie zapoznaj się z tym, jak wyglądają tanie przesyłki zagraniczne. W ten sposób nadasz je nie tylko szybko i bez zbędnych komplikacji, ale i w bardzo dobrej cenie. Oczywiście wiele zależy również od tego, do jakiego konkretnego kraju chcesz nadać swoją przesyłkę.