W mowie Szekspira

W mowie Szekspira

Język obcy oraz jego znajomość stanowi klucz do rozwoju naszego społeczeństwa. Często psioczymy na zajęcia w szkole, które opierają się w dużej mierze na powtarzaniu nieprzydatnych schematów oraz wielu aspektów związanych z gramatyką. Na szczęście coraz więcej osób ma świadomość, jak wielką rolę na świecie odgrywa język angielski.

Egzaminy w różnych formach

Na każdym etapie naszej edukacji jesteśmy w jakiś sposób testowani z naszej znajomości języka angielskiego. Mowa tutaj zarówno o egzaminie na koniec ósmej klasy szkoły podstawowej, jak również maturze. Warto także wspomnieć, że to wcale nie musi być koniec nauki angielskiego. Coraz więcej osób chce pójść o krok dalej i rozwijać się także po zakończeniu szkoły średniej - niezależnie od tego, czy mówimy o liceum czy technikum. Decydujemy się wtedy zazwyczaj na programy nauczania przygotowane przez najlepsze uczelnie anglojęzyczne znajdujące się w Stanach Zjednoczonych oraz na Wyspach Brytyjskich. Przygotowanie do FCE czasami mogą się różnić od tego, z czym mieliśmy do czynienia w szkole. Nie zmienia to faktu, że mogą nam się wydatnie przysłużyć w przyszłości.

Dlaczego warto?

Wystarczy spojrzeć na świat dookoła aby zauważyć, że pomału zacierają się bariery na całym świecie. Już dzisiaj możemy bez praktycznie żadnych ograniczeń podróżować po różnych miastach w Europie. Nasi zachodni sąsiedzi oraz mieszkańcy Madrytu, Paryża czy Rzymu korzystają z takich możliwości od wielu lat. Dlatego właśnie na ulicach największych europejskich metropolii usłyszymy bardzo dużo angielskiego, czasami nawet więcej od ojczystego, urzędowego języka obowiązującego w danym kraju. My także mamy możliwość zarówno podróżowania po innych krajach, ale także zdecydować się na emigrację zarobkową lub w celu rozwoju edukacyjnego. Z odpowiednim poziomem języka angielskiego jesteśmy w stanie porozumiewać się na całym świecie.

Korzyści zarobkowe

Skoro wszyscy na świecie mogą podróżować, to w taki sam sposób można znajdować międzynarodowe firmy. W Polsce działają tysiące korporacji ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy też Chin. Nie da się ukryć, że nie mamy możliwości nauczenia się płynnej komunikacji w każdym języku obcym na świecie. Dlatego właśnie w znaczącej części przypadków angielski stanowi uniwersalne rozwiązanie. Jego znajomość pozwala na dotarcie do różnych pracodawców i z pewnością pozwoli na podniesienie pensji. W końcu pracownik mogący porozumiewać się swobodnie z partnerami biznesowymi z Szanghaju, Kapsztadu i Nowego Jorku zasługuje na uznanie.