W jaki sposób pozyskujemy treści?

W jaki sposób pozyskujemy treści?

Nawyki społeczeństwa obecnie bardzo szybko ulegają zmianie. Wszystko to dzięki wejściu do internetu zdecydowanej większości osób - zdecydowanie łatwiej w wielu przypadkach myśleć o nowych rozwiązaniach na każdym rynku. Dotyczy to również pozyskiwania informacji nie tylko tych każdego dnia, ale również przy dłuższych formach.

Ukłon w stronę tradycji

Czytanie książek przez wiele lat stanowiło jeden z najbardziej istotnych sposobów na spędzenie wolnego poranka, popołudnia czy wieczoru. Dzisiaj jednak coraz więcej osób ucieka w nieco bardziej "nowoczesne" możliwości pozyskiwania treści. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ile kosztuje wydanie książki. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziemy chcieli postawić na dystrybucję. Oczywiście cały czas dużym zainteresowaniem - chociaż nie tak ogromnym jak jeszcze kilkanaście lat temu - cieszą się papierowe wydania. Dzisiaj jednak nade wszystko cenimy sobie wygodę, dlatego nie chcemy na wakacje, wyjazd czy nawet podróż pociągiem do rodziny brać dodatkowych kilkuset stron. Uniwersalny tablet lub czytnik pozwoli nam przechowywać nasze ulubione pozycje na kilkunastu calach w formie e-booka.

Słuchanie w tle

Czytanie należy jednak do takich czynności, na których musimy się skupić praktycznie w stu procentach. Nie możemy delektować się książką przy okazji prowadzenia samochodu oraz krojenia warzyw na obiad dla całej rodziny. Czy jednak na pewno? Od kilku lat stałą popularnością cieszą się audiobooki. Świetnie sprawdzają się one jako dodatek do jazdy samochodem, a także wykonywania codziennych czynności. Bardzo cenią je sobie biegacze, którzy podczas ponad godzinnego lub dłuższego czasu spędzonego w parku mogą przesłuchać kilkudziesięciu stron. Takie książki są czytane przez znane, charakterystyczne głosy, które dodatkowo pozytywnie kojarzą się w społeczeństwie.

Nie tylko książki

Oczywiście kiedyś czytaliśmy coś więcej, niż tylko książki. Naszą uwagę przyciągały ekskluzywne wywiady, a także specjalistyczne materiały w miesięcznikach lub kwartalnikach. Gdzie znajdziemy to aktualnie? Także w internecie, także w formie audio. Podcasty to jeden z najszybciej rozwijających się rynków. Każdego dnia tysiące Polaków odpala swoją ulubioną audycję. Działa to na podobnej zasadzie, jak audiobooki - przyswajamy informacje w trakcie robienia codziennych czynności. Jaka jest ich największa zaleta? Przede wszystkim mamy wybór w kontekście tego, czego chcemy słuchać.