Nowoczesne technologie w rolnictwie
Nowoczesne gospodarstwa i działalność rolnicza działają znacznie inaczej niż kilkadziesiąt lat temu, przede wszystkim ze względu na postęp technologiczny, w tym czujniki, urządzenia, maszyny i technologie informacyjne. Dzisiejsze rolnictwo wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak roboty, czujniki temperatury i wilgotności, obrazy lotnicze i technologie GPS.
Pionowe rolnictwo w pomieszczeniach
Pionowe rolnictwo w pomieszczeniach może zwiększyć plony, pokonać ograniczoną powierzchnię gruntów, a nawet zmniejszyć wpływ rolnictwa na środowisko, zmniejszając odległość pokonywaną w łańcuchu dostaw. Rolnictwo pionowe w pomieszczeniach można zdefiniować jako praktykę uprawy produktów ułożonych jeden nad drugim w zamkniętym i kontrolowanym środowisku. Stosując półki uprawowe montowane pionowo, znacznie zmniejsza ilość miejsca potrzebnego do uprawy roślin w porównaniu z tradycyjnymi metodami uprawy. Ten rodzaj uprawy jest często kojarzony z rolnictwem miejskim ze względu na jego zdolność do rozwoju na ograniczonej przestrzeni. Uprawy pionowe są wyjątkowe, ponieważ niektóre konfiguracje nie wymagają gleby, aby rośliny mogły rosnąć. Większość to albo hydroponiczne, gdzie warzywa są uprawiane w misce z wodą o dużej zawartości składników odżywczych, albo aeroponiczne, gdzie korzenie roślin są systematycznie spryskiwane wodą i odżywkami. Takie uprawy wymagają dużej ilości wody. Konieczne jest wówczas odpowiednie gospodarowanie jej zasobami. Przydomowa oczyszczalnia ścieków i prasa płucząca do ścieków jest koniecznością. Ponadto w uprawach pionowych zamiast naturalnego światła słonecznego stosuje się sztuczne oświetlenie do uprawy.
Automatyka gospodarstwa rolnego
Automatyzacja gospodarstw, często kojarzona z inteligentnym rolnictwem, to technologia, która zwiększa wydajność gospodarstw i automatyzuje cykl produkcji roślinnej lub zwierzęcej. To już nie tylko nowoczesne ciągniki, kombajny czy zaprawiarki do zboża. Coraz więcej firm pracuje nad innowacjami w robotyce w celu opracowania dronów, autonomicznych ciągników, automatycznego nawadniania i robotów siewnych. Chociaż technologie te są dość nowe, w branży obserwuje się coraz większą liczbę tradycyjnych firm rolniczych, które wdrażają automatyzację gospodarstw rolnych w swoich procesach.
Technologia hodowli bydła
Tradycyjny przemysł hodowlany to sektor, który jest powszechnie pomijany i niedostatecznie obsługiwany, chociaż jest prawdopodobnie najistotniejszy. Hodowla dostarcza bardzo potrzebnych odnawialnych, naturalnych zasobów, na których polegamy każdego dnia. Zarządzanie żywym inwentarzem jest tradycyjnie znane jako prowadzenie ferm drobiu, gospodarstw mlecznych i mięsnych. Zarządzający zwierzętami hodowlanymi muszą prowadzić dokładną dokumentację finansową, nadzorować pracowników oraz zapewnić odpowiednią opiekę i karmienie zwierząt. Wysokiej jakości karma jest tu kluczowa. Zwierzęta nie chorują i prawidłowo rosną. Nowoczesne saszetkarki pomagają bezpiecznie przechowywać karmę w odpowiednich opakowaniach. Ostatnie trendy pokazały, że technologia rewolucjonizuje świat gospodarki hodowlanej. Nowe osiągnięcia w ciągu ostatnich 8-10 lat przyniosły ogromne ulepszenia w branży, dzięki czemu śledzenie i zarządzanie zwierzętami hodowlanymi jest znacznie łatwiejsze i oparte na danych. Ta technologia może mieć postać technologii żywieniowych lub genetyki.