Jak wygląda proces wydawniczy?

Jak wygląda proces wydawniczy?

Wydanie własnej książki to marzenie niejednej osoby. Obecnie coraz częściej książki wypierane są przez ebooki, ale przecież wydanie książki w wersji elektronicznej również jest świetną przygodą i sposobem na to, aby przedstawić innym swoją twórczość. To właśnie dlatego niezależnie od faktu, czy wydajesz książkę papierową, czy może jednak taką cyfrową, warto opowiedzieć o tym, w jaki sposób przebiega proces wydawniczy i co takiego wziąć pod uwagę, decydując się na taki krok.

Gdzie szukać wydawnictwa zainteresowanego współpracą?

Generalnie dla wielu początkujących artystów jest to krok najważniejszy i przełomowy, czyli znalezienie odpowiedniego wydawnictwa, które będzie zainteresowane współpracą na korzystnych dla obu stron warunkach. Jeśli nie wiesz, gdzie wydać książkę i od czego zacząć, polecamy ci przygotować sobie listę wszystkich wydawnictw, które znasz, a finalnie przecież i tak możesz wspomóc się internetem i wyszukać propozycje, które cię interesują. Następnie sprawdź, jakie gatunki wydają te wydawnictwa i, czy są one spójne z tym, co stworzyłeś ty. Następnym krokiem jest zapoznanie się z wymogami danego wydawnictwa, czyli sprawdzenie, jakie dokumenty należy tam przesłać. Czasami będzie to tylko książka i streszczenie, a czasami również notka o autorze. Jeśli natomiast klasyczne wydawnictwo zupełnie do ciebie nie przemawia, rozwiązaniem może okazać się self-publishing. Warto poznać to zagadnienie, gdy na poważnie traktuje się wydanie swojej książki i pojawienie się na rynku, jako autor.

Jak działać, gdy chce się wydać ebooka?

Jeśli natomiast twoje dzieło nie ma wersji papierowej i można je kupić tylko jako ebook, pamiętać musisz o tym, że i taka postać musi zostać prawidłowo wydana. Jeśli nie znasz się na tych technicznych tajnikach nawet w najmniejszym stopniu, zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem dla ciebie, będzie skorzystanie z wydawnictwa, które specjalizuje się wydawaniem ebooków. Wydawnictwa ebooków gwarantują wiele możliwości, czyli sprzedaż, korektę, tworzenie okładki i właściwie wszystko, co związane jest z wydaniem ebooka wysokiej jakości, który zachwyci swoją formą.

Tanie wysyłanie zamówionych egzemplarzy

Jeśli sprzedajesz książki w wersji papierowej to pewnie nieraz będziesz musiał wysłać je nawet za granicę. W związku z tym już teraz powinieneś sprawdzić tanie przesyłki zagraniczne i dobrać dla siebie najlepszą opcję, a tych na całe szczęście nie brakuje, a więc na pewno któryś z pakietów szczególnie przypadnie ci do gustu! Przygotuj sobie wszystko już odpowiednio wcześniej.