Jak rozpocząć karierę pisarską?

Jak rozpocząć karierę pisarską?

Zostanie pisarzem jest marzeniem niejednej osoby. Czasami jednak realizacja swojego celu nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. W takich sytuacjach trzeba zaplanować wszystko krok po kroku i wiedzieć, z jakich możliwości można skorzystać, aby faktycznie osiągnąć oczekiwany sukces. Jeśli zasugerujesz się naszymi poradami, z całą pewnością znacząco zbliżysz się do swoich postanowień i już niedługo będziesz trzymać w ręku książkę, o której od zawsze marzyłeś.

Jak podejść do wydania książki? Gdzie wydać swoje dzieło?

Napisałeś już książkę i nie wiesz, co dalej? Spokojnie, te wątpliwości dopadają praktycznie każdego twórcę, który w pewnym momencie po prostu nie wie, która opcja będzie dla niego najlepsza. Na rynku działa obecnie tak wiele wydawnictw, że na samym początku warto je sobie porównać i zobaczyć, jakie korzyści płyną ze współpracy z każdym z nich. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wydać książkę, powinieneś wziąć pod uwagę dwie główne możliwości, a mianowicie wydawnictwo klasyczne i wydawnictwo typu selfpublishing. Jeśli chodzi o debiutowanie, nawiązanie współpracy z wydawnictwem klasycznym nie zawsze jest możliwe. Niektóre wydawnictwa obawiają się debiutantów, nie mając pewności, czy włożony w nich kapitał zostanie zwrócony. Jeśli więc spotykasz się z ciągłą odmową, a masz pewność, że twoje dzieło jest naprawdę wiele warte, powinieneś zastanowić się nad opcją selfpzblishingu, która daje naprawdę wiele możliwości, a co więcej, także godne zarobki, często dużo większe, niż przy standardowych współpracach.

Jak wydać ebooka?

A może zamiast napisać książkę papierową, postanowiłeś wydać ebooka i obecnie zastanawiasz się, gdzie możesz go opublikować? Także i w tej kwestii masz więcej, niż jedną opcję. Przede wszystkim możesz wypuścić ebooka w 100% samodzielnie i opublikować go na przykład we własnym sklepie. W takich przypadkach jesteś w pełni odpowiedzialny za cały proces i musisz wszystko nadzorować samodzielnie. Jeśli jednak wolisz wspomóc się pomocą wydawnictwa, na pewno ucieszy cię wiadomość, że obecnie na rynku pojawia się coraz więcej wydawnictw zajmujących się właśnie ebookami. Wydawnictwa ebooków są bardzo pomocne zwłaszcza na samym początku swojej ebookowej działalności.

Jak przesłać książkę do innego kraju?

Załóżmy, że zdecydowałeś się na wydanie książki papierowej i chcesz wysłać ją bliskiej sobie osobie, która mieszka za granicą. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się tanie przesyłki zagraniczne, które dodatkowo są bardzo szybkie i sprawnie realizowane.