bhp laboratorium

bhp laboratorium

Bonsai Pielęgnacja: Na początek

Jak w każdym ogrodzie, podstawowe elementy, które swoją bonsai roślin będą musiały rozwijać się prawo gleby, odpowiednią ilość światła i odpowiednia ilość wody.

Jednakże, pielęgnacja bonsai wymaga spełnienia określonych potrzeb, że zwykłe rośliny nie posiadają. Na przykład, czy wiesz, że większość drzew bonsai są hodowane jako rośliny na zewnątrz, jak ich odpowiedniki pełnowymiarowa? Jeśli wprowadzą kochających słońce bonsai wewnątrz, muszą być przygotowane, aby nadać mu 12-16 godzin dziennie światła jarzeniowego. Istnieją jednak pewne rośliny bonsai, że nie trzeba, że ??dużo światła, a te mogą być idealnym gatunki, jeśli chcesz ćwiczyć opieki bonsai pomieszczeniu.

Innym ważnym elementem opieki bonsai wykorzystuje właściwą glebę. W „naturze” drzewa rosną wysokie ze względu na głębokie systemy korzeniowe, które kopać głęboko w ziemi. W przeciwieństwie do tego, bonsai będzie rosnąć w płytkiej tacy lub pojemnika, a zatem system korzeniowy drzewa Twojego nie może przeniknąć głęboko w dół. Zamiast tego, będzie rozłożone płytko, zmniejszając wzrost Twojego drzewa. Z tego powodu rośliny bonsai potrzebny jest specjalny mieszankę gleby, aby zapewnić, że ich korzenie nie nasiąknie wodą i utopić. Ponieważ są one hodowane w takich płytkich pojemnikach, regularne gleby zalewania jest zbyt gęsty i wola pułapkę zbyt dużo wody, zabijając korzenie drzewa, a ostatecznie, drzewo.

W realizacji opieki właściwa bonsai, należy zakupić specjalną gleby bonsai, który jest mieszanką gliny, piasku i substancji organicznych, takich jak torf i liści formy. Co gleby należy konkretnie kupić zależy od lokalnego klimatu. Lokalny cieplarnianych lub przedszkola, entuzjasta bonsai, lub biuro Rolnictwo Rozszerzenie mogą pomóc określić, które gleba jest idealne do pielęgnacji bonsai jest.

– autor artykułu